Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Четвер, 02.05.2024, 01:31 |
Троїцько-Харцизька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 | |
Вітаю Вас Гість |
|
Урок 3 за романом ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУТема.
Печорін і байронічний герой. Печорін і Онєгін. Мета:
узагальнити образ Печоріна; розкрити трагедію обдарованої особистості в умовах
самодержавства; показати схожість
і контрастність образів
Печоріна, Онегіна,
«байронічного героя»;
розвивати аналітичне мислення, творчі
здібності учнів; виховувати в учнів потребу критичного ставлення до
себе, прагнення до внутрішнього самопізнання, культуру спілкування. Обладнання: Портрет,
текст роману М.Ю.Лермонтова, таблиця «Сутність особистості Печоріна», схема
«Кола Вена», репродукції картин В.Сєрова,
М.Врубеля,
І.Рєпіна, П.Соколова, Б.Дєхтєрьова. Тип уроку: розвитку
зв’язного мовлення. В себя ли заглянешь? – там прошлого
нет и следа: И радость, и муки, и все там
ничтожно… И жизнь, как посмотришь с холодным
вниманьем вокруг, - Такая пустая и глупая шутка…
М.Ю.Лермонтов ПЕРЕБІГ УРОКУ І. Актуалізація
опорних знань Бесіда: 1.
Назвіть характерні ознаки романтичного героя. 2.
Після виходу в світ якого твору в літературі
з’явилося поняття «байронічний
герой»? Дайте характеристику такого
героя.
3.
У яких вивчених
раніше творах зустрічаються персонажі з ознаками «байронічного героя»? ІІ. Мотивація навчальної діяльності Вчитель. Настав час підбити підсумки нашої роботи над
образом Печоріна, дати відповідь на запитання: «Що ж він за людина, герой
роману і герой свого часу?» Печорін – це герой одного з тих романів, В которых отразился век, И современный человек Изображен довольно верно С его болезненной душой, Себялюбивой и сухой, Мечтанью преданной безмерно, С его озлобленным умом, Кипящим в действии пустом.
Печорін – продукт епохи краху ідеалів, його час – 30-40
роки ХІХ століття. На Ми вже говорили, що на формування задуму
Лермонтова – створити образ «героя свого часу» вплинув роман О.Пушкіна. Але
якщо говорити про спільні риси Онегіна, Печоріна і Чайльд-Гарольда (герой поеми
Байрона), то слід визнати їх багато у чому подібними, проте й суто
індивідуальними. ІІІ. Робота над темою уроку
Робота
з таблицею (підготовленою вдома): Сутність
особистості Печоріна
Бесіда:
Ø Якими є основні
риси характеру Печоріна? Ø Назвіть риси
байронічного героя, які ви помітили в образі героя роману М.Лермонтова. Ø Що, на вашу думку,
заважає Печоріну жити повноцінним життям? Ø Перечитайте епіграф
до уроку. Чи можна стверджувати, що ці слова про Печоріна? Доведіть свою думку. Робота над
картинами
Ø Уважно розгляньте
репродукції картин відомих художників. Ø Хто з художників
відтворив образи Печоріна й Онєгіна, які найбільш відповідають вашому уявленню? Ø Чи є зовнішня
схожість між цими двома персонажами?
Ø На думку
психологів, перше враження про людину складається протягом 7 секунд. За
зовнішніми ознаками, хто з героїв викликає більшу довіру? Складання схеми «Кола Вена»
Ø Які риси характеру,
погляди на життя єднають героїв Пушкіна, Лермонтова, Байрона? Ø Чим різняться ці
персонажі? Ø Чи відрізняється
ставлення до дуелі Печоріна та Онегіна?
Чим? Ø Як герої вирішують
проблеми особистого щастя? Ø Чи можна назвати
Печоріна та Онегіна «зайвими людьми» у своєму поколінні? Ø Чому обох героїв
називають «героями свого часу»? ІV. Рефлексія Складання сенкану на основі образу Печоріна. Сенкан – неримований вірш,
що складається з 5-ти рядків: 1.
Тема (іменник) 2.
Опис (2-3 прикметники) 3.
Дія (2-3 дієслова) 4.
Ставлення (фраза з 4 слів)
5. Перефразування сутності
(1 слово) Приклади сенканів, складених учнями.
Печорін
Печорін розумний,
спостережливий
відчайдушний, ризикований діє,
помиляється, аналізує
кохає, дивує, розчаровується людина
у постійному пошуку
шукає істину в житті самотній. «зайвий».
Печорін благородний,
вразливий бунтує,
суперечить, експериментує розбиває
оточуючим серця байдужістю
нещасний. V. Домашнє завдання:
Колективне
завдання. Написати міні-твір «Який він – герой мого часу?»
Для роботи у
групах. Дібрати цитати для характеристики жіночих образів роману; наочний
матеріал до портретної характеристики героїнь (ілюстрації, репродукції картин
художників); класичну музику відповідно до характеру героїнь роману: 1 група до образу Бели; 2 група до образу Мері; 3 група до образу Віри.
|
|
Copyright MyCorp © 2024 |
Зробити безкоштовний сайт з uCoz |